Miejsca.net - strona główna
Kategorie
edukacja (247)
gastronomia (263)
inne (2207)
instytucje (86)
kultura (102)
nieruchomości (167)
prywatne (65)
przyroda (67)
rozrywka (206)
sport (127)
turystyka (510)
usługi (2639)
zakupy (1152)
--------------
miejsca polecane: Hotel Miłomłyn Zdrój →

Wieżowiec Złota 44 (w planach)

wstaw na www Dodaj własny opis pełny ekran

wyświetleń: 17355 | oddanych głosów: 0 | średnia ocen: 0 | punkty: 0 | aby zagłosować musisz być zalogowany

Już niedługo na miejscu budynku City Center Złota 44 powstanie gigantyczny budynek mieszkalny (jedyny wyższy w Europie stoi w Moskwie). Projektantem jest sam Daniel Libeskind. Zapisy trwają ! ;)


 • Polska
 • Europa
 • Swiat
 • ?
loading

Na mapie, która wczyta się za chwilę zaznaczone są wybrane miejsca.
 • Jak trafić?
 • Jak dojechać?
 • Jak dojść?
Zobaczysz z pomocą tej mapy.

Możesz przełączać pomiędzy mapą zwykłą (widać drogi więc można znaleźć szybki dojazd) a satelitarną / lotniczą, robić zbliżenie na wybrane miejsce lub możesz też szybko wybraćopcje :
 • mapa miasta
 • mapa polski
 • mapa europy
 • mapa świata
miejscowość:
Warszawa
ulica:
Złota 44
www:

Władze Warszawy wydały 16.05.2006 pozytywną decyzję o warunkach zabudowy i zagospodarowania terenu dla unikatowego apartamentowca projektu Daniela Libeskinda – Złota 44. Budynek będzie gotowy w 2008 roku.

Orco Property Group otrzymało pozytywną decyzję o warunkach zabudowy i zagospodarowania terenu. Decyzja otwiera deweloperowi drogę do rozpoczęcia budowy wieżowca, który ma szansę stać się najciekawszą i najbardziej spektakularną budowlą tego typu w Europie.

Decyzja władz miasta ogromnie nas cieszy. Dla Orco oznacza ona rozpoczęcie realizacji projektu Złotej 44 – mówi Jean-Francois Ott, prezes Orco Property Group. - Ten projekt powstał specjalnie z myślą o Warszawie i jej mieszkańcach. Fakt, że otrzymaliśmy „zielone światło” od władz Warszawy na jego realizację, jest dla nas ogromnym sukcesem i niezmiernie nas cieszy”, dodaje OTT.

Złota 44 to nie tylko przykład architektury na najlepszym światowym poziomie. Inwestycja Orco Property Group to pierwszy krok w dążeniu do ożywienia miasta poprzez łączenie funkcji mieszkalnych z działalnością handlową. Co ważne, nowy wieżowiec nie będzie kolejnym biurowcem, który pustoszeje po zmroku, ale miejscem żyjącym 24 godziny na dobę.

Złota 44 będzie kluczem do sekretu żywotności miasta. To naturalne, że miasto ewoluuje wraz ze zmianą stylu życia i zmianami w architekturze. Ten budynek wprowadza właśnie taką korzystną zmianę. Jesteśmy pewni, że przyczyni się do rewitalizacji centrum Warszawy – mówi Daniel Libeskind, autor projektu architektonicznego Złotej 44.

Jedyny w swoim rodzaju wieżowiec, Warszawa zawdzięcza Jean Francois Ott’owi, prezesowi Orco Property Group, który był pomysłodawcą projektu. Według Ott’a, Warszawa to miasto z wielkim potencjałem, jednak brakuje mu spektakularnej, nowoczesnej architektury. Teraz, po wydaniu decyzji o warunkach zabudowy i zagospodarowania terenu prezes Orco wierzy, że centrum polskiej stolicy ma ogromną szansę stać się jednym z najbardziej interesujących miejsc w Europie.

Nie tylko spektakularna architektura Złotej 44 jest wyjątkowa, ale też rozwiązania, jakie pierwszy raz będą zastosowane w budynku tej klasy. Luksusowy apartamentowiec będzie budynkiem przyjaznym środowisku naturalnemu, a w czasie jego budowy zostaną wykorzystane najnowocześniejsze rozwiązania, możliwe do zastosowania w budynku, mające na celu minimalizację wpływu prac na otoczenie wieżowca. W ten sposób realizowana jest zasada, którą kieruje się Orco Property Group; aby tworzyć architekturę przyjazną zarówno ludziom jak i środowisku.

Orco Property Group jest wiodącym inwestorem, deweloperem oraz asset managerem na rynku nieruchomości i hotelarstwa Europy Środkowej, obecnie zarządzającym aktywami o wartości około 737 mln Euro.

################

////foto i treść głównie z http://www.sztuka-architektury.pl/index.php?ID_PAGE=1428

Fotografie

Wieżowiec Złota 44 (w planach) Wieżowiec Złota 44 (w planach) Wieżowiec Złota 44 (w planach)
komentarze|dodaj komentarz
Aby dodawać komentarze musisz być zalogowany!